Logo
Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Επεισοδιακή η 8η αγωνιστική της Α1 κατηγορίας της ΕΠΣ Ημαθίας

Συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α1 ΕΠΣΗ με τους αγώνες της 8ης αγωνιστικής. Κύριο χαρακτηριστικό τα πολλά τέρματα που σημειώθηκαν στους επτά αγώνες, 25 συνολικά.

Η Αγκαθιά επέστρεψε στις νίκες με το ευρύ 5-1 επί του Κοπανού, ενώ ο ΠΑΟΚ Αλ. πέρασε με ευκολία από το Μακροχώρι, όπου συνέτριψε 4-0 την τοπική ομάδα.

Επίδειξη ισχύος της Αγ. Μαρίνας,  ήταν το 5-0 επί του αδύναμου Λιανοβεργίου, όπως και το 5-0 του Παλαιοχωρίου επί της Ν. Νικομήδειας.

Ο Αχιλλέας Ν. πήρε το τρίποντο μέσα στον Αγ. Γεώργιο και μάλιστα με άνεση 0-3.

Επεισοδιακός ο αγώνας στην Επισκοπή, όπου είχαμε για πολλά λεπτά την διακοπή του στα μέσα του β' ημιχρόνου, αφού συνεπλάκησαν ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων, κάτι που στοίχησε την αποβολή τεσσάρων από αυτούς, δύο από κάθε ομάδα. Τελικά στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι επικράτησαν 2-1.

Τέλος ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το παιχνίδι που έγινε στον Άραχο, ανάμεσα στην Ποντιακή Νεολαία και την Χαρίεσσα.