Logo
Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Δεν τα κατάφερε η ΒΕΡΟΙΑ απέναντι στη ΛΑΡΙΣΑ - Ήττα 1-3 με μία ακόμη "εχθρική" διαιτησία

Στο πιο δύσκολο από τα εναπομείναντα παιχνίδια του πρωταθλήματος, με αντίπαλο τη ΛΑΡΙΣΑ, η «Βασίλισσα του Βορρά» δεν τα κατάφερε , γνωρίζοντας την ήττα με 1-3.

Το πρώτο 45λεπτο βρήκε τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με 0-2 , χάρη στα τέρματα του Τσιριγώτη με καρφωτή κεφαλιά αρχικά στο 11ο λεπτό και με πλασέ στη συνέχεια στο 34ο λεπτό , ενώ θα μπορούσαν να διευρύνουν ακόμη περισσότερο το δείκτη του σκορ.

Με το καλημέρα στην επανάληψη, ο νεοεισερχόμενος Μπελεβώνης «ντύθηκε» Τσιριγώτης, καθώς με παρόμοιο τρόπο, περνώντας την μπάλα πάνω από το τερματοφύλακα της Λάρισας έγραψε το 1-2, βάζοντας για τα καλά την Βέροια στο παιχνίδι.

Στο 79ο λεπτό όμως με έυστοχο χτύπημα πέναλτι ο GABRIEL έβαλε την ομάδα του μπροστά με δύο γκολ διαφορά, γράφοντας το 1-3 και δύο λεπτά αργότερα o ΟΓΚΜΠΟΕ με υπέροχο σουτ σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του Βενετικίδη, αποτυγχάνοντας να δώσει διαστάσεις θριάμβου για τη ΛΑΡΙΣΑ.

Έτσι η ΒΕΡΟΙΑ θα συνεχίσει να παλεύει για την αποφυγή του υποβιβασμού, αντιμετωπίζοντας το κάθε παιχνίδι πλέον, ως ΤΕΛΙΚΟ.