Logo
Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Κράτησε το αήττητο σερί και στο Καραϊσκάκης ο Δικέφαλος του Βορρά

Για 47 αγώνες αήττητος παρέμεινε ο δικέφαλος του Βορρά, μετά την ισοπαλία στο Καραϊσκάκης.

Ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο όπου ήταν και ο νικητής με 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως ο Ολυμπιακός ανέβασε την απόδοση του και κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσια ισοφαρίζοντας με πέναλντι που κέρδισε ο Ποντέσε από τον Γιαννούλη και εκτέλεσε εύστοχα ο Βαλμπουενά στο 64 λεπτό.

Ο Ολυμπιακός είχε τις ευκαιρίες να πετύχει και ένα δεύτερο γκολ που θα του έδινε και τη πολυπόθητη για αυτόν νίκη, αλλά έμεινε στο 1-1 και την πικρή γεύση της ισοπαλίας, με τον ΠΑΟΚ να είναι ο "κερδισμένος" του αγώνα έτσι όπως εξελίχτηκε.

Να σημειώσουμε ότι το γκολ του ΠΑΟΚ πέτυχε ο Ίνγκασον στο 29 λεπτό, μετά από ασθενή απόκρουση του Σα, ο οποίος φέρει και την ευθύνη.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Τσιμίκας, Παπαδόπουλος, Σεμέδο, Ελαμπντελαουί, Μπουχαλάκης (60' Καμαρά), Γκιγέρμε, Βαλμπουενά (66' Γκερέρο), Μασούρας (41' Σουντανί), Ποντένσε, Ελ Αραμπί

ΠΑΟΚ (Αμπελ Φερέιρα): Ζίβκοβιτς, Γιαννούλης, Κρέσπο, Ίνγκασον, Μάτος, Μίσιτς, Αουγκούστο, Λημνιός, Ελ Καντουρί (66' Μαουρίσιο), Μπίσεσβαρ (82' Πέλκας), Σβιντέρσκι (66' Άκπομ)