Διακοπή νερού σε περιοχή του Δήμου Βέροιας, λόγω αντικατάστασης δύο κεντρικών βανών
- Αναρτήθηκε από τον Σάκης Τζωρτζίδης
- Κατηγορία Αυτοδιοίκηση
Από τη Δημοτική επιχείρηση Ύδρευσης Αποχέτευσης Βέροιας (ΔΕΥΑΒ) γίνεται γνωστό ότι: την Τετάρτη 27 Ιουλίου 2022 θα γίνει διακοπή νερού από την ώρα 08:00 έως 15:00, στις περιοχές, οδό Σταδίου μετά τη γέφυρα Εργοχωρίου (προς την έξοδο της πόλης), τις Εργατικές Κατοικίες στο 7,5 χιλ, στο Λαζοχώρι, στο Ταγαροχώρι και στις αγροικίες που βρίσκονται στις περιοχές αυτές του Δήμου Βέροιας, λόγω αντικατάστασης δύο κεντρικών βανών.
Παρακαλούνται οι κάτοικοι να φροντίσουν για την συγκέντρωση των απαραίτητων ποσοτήτων νερού, προκειμένου να μη δημιουργηθούν προβλήματα λειψυδρίας το χρονικό διάστημα των εργασιών. Παράλληλα με την ανακοίνωση στα ΜΜΕ, πάγια τακτική της ΔΕΥΑΒ είναι, οι συμπολίτες μας να ενημερώνονται έγκαιρα με σχετική μεγαφώνιση.
Τα τεχνικά συνεργεία της επιχείρησης θα καταβάλλουν προσπάθειες ώστε οι εργασίες να αποκατασταθούν το γρηγορότερο δυνατόν. Η ΔΕΥΑΒ ζητεί την κατανόηση των καταναλωτών-πελατών της για την ολιγόωρη αναστάτωση που θα υποστούν.
Τελευταία άρθρα από τον/την Σάκης Τζωρτζίδης
- Παραγωγοί ροδάκινων πετούν τα φρούτα τους διαμαρτυρόμενοι για χαμηλές τιμές
- Συστράτευση φορέων για τη μείωση της απώλειας φρέσκων φρούτων και λαχανικών στις λαϊκές αγορές
- Πραγματοποιήθηκε σύσκεψη για το συμπύρηνο ροδάκινο στο ΥΠΑΑΤ
- Τέλος ο Σπανούλης από το Περιστέρι
- Εργάτες γης : Ξεκινά τη λειτουργία της η ηλεκτρονική πλατφόρμα για την εφαρμογή της Συμφωνίας Ελλάδας - Αιγύπτου