Ευχαριστήριο Δημάρχου και Αντιδημάρχου Κοινωνικής Πολιτικής για τη διοργάνωση του αφιερώματος στον Ι. Καμπανέλλη
- Αναρτήθηκε από τον Σάκης Τζωρτζίδης
- Κατηγορία Αυτοδιοίκηση
Ο Δήμαρχος Βέροιας , η αντιδήμαρχος Κοινωνικής Πολιτικής και τα στελέχη του Κοινωνικού Παντοπωλείου εκφράζουν τις θερμές ευχαριστίες τους στο ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ Βέροιας και στο μουσικό σχήμα ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΣ για τη διοργάνωση της παράστασης ΙΑΚΩΒΟΣ ΚΑΜΠΑΝΕΛΛΗΣ «….αρνιέμαι να ΄χω σκέψη που σωπαίνει» με σκοπό τη συλλογή τροφίμων για το Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Βέροιας, διότι με τις μουσικές εκδηλώσεις τους συμβάλλουν έμπρακτα στο κοινωνικό έργο του Δήμου .
Η κινητοποίηση του κόσμου ήταν συγκινητική. Ευχαριστούμε ολόψυχα όλους όσους κινητοποιήθηκαν. Τα λίγα από πολλούς μπορούν να γίνουν πολλά, αρκεί να περισσεύει μέσα μας η αλληλεγγύη.
Τελευταία άρθρα από τον/την Σάκης Τζωρτζίδης
- Παραγωγοί ροδάκινων πετούν τα φρούτα τους διαμαρτυρόμενοι για χαμηλές τιμές
- Συστράτευση φορέων για τη μείωση της απώλειας φρέσκων φρούτων και λαχανικών στις λαϊκές αγορές
- Πραγματοποιήθηκε σύσκεψη για το συμπύρηνο ροδάκινο στο ΥΠΑΑΤ
- Τέλος ο Σπανούλης από το Περιστέρι
- Εργάτες γης : Ξεκινά τη λειτουργία της η ηλεκτρονική πλατφόρμα για την εφαρμογή της Συμφωνίας Ελλάδας - Αιγύπτου