Επίσκεψη του Συντονιστή Επιχειρήσεων Π.Υ. Κεντ. Μακεδονίας, Ανατ. Μακεδονίας, & Θράκης στον Δήμαρχο Βέροιας
- Αναρτήθηκε από τον Χρήστος Βοργιάδης
- Κατηγορία Αυτοδιοίκηση
Το επίπεδο συνεργασίας μεταξύ της τοπικής αυτοδιοίκησης Α’ βαθμού και της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας στο σημαντικό πεδίο της Πολιτικής Προστασίας, κυριάρχησε στη συνάντηση που είχε ο Δήμαρχος Βέροιας, κ. Κωνσταντίνος Βοργιαζίδης με τον νέο Συντονιστή Επιχειρήσεων Π.Υ. Κεντρικής Μακεδονίας, Ανατ. Μακεδονίας, & Θράκης, Υποστράτηγο Θεόδωρο Κοσμίδη.
Στη ενημερωτική και θεσμική συνάντηση στο Δημαρχείο Βέροιας, παρόντος του Πολιτικού Προϊσταμένου Δημοτικής Αστυνομίας κ. Στάθη Κελεσίδη, υπογραμμίστηκε η καλή συνεργασία μεταξύ του Δήμου και της Π.Υ. σε όλα τα ζητήματα που άπτονται της διαχείρισης εκτάκτων αναγκών.
Ο κ. Βοργιαζίδης διαβεβαίωσε πως ο Δήμος στέκεται πάντα αρωγός στο έργο της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας που προσφέρει στην κοινωνία με αυτοθυσία και αυταπάρνηση.
Τελευταία άρθρα από τον/την Χρήστος Βοργιάδης
- «Μείωση της ρύπανσης νερού από γεωργική δραστηριότητα» - Ανάρτηση οριστικού πίνακα αποτελεσμάτων
- Peugeot Motocycles: Νέο Django, Ένα σύμβολο γαλλικής φινέτσας
- Βέροια: 1ο Λογγά Party at River
- Γεωργικές προειδοποιήσεις για το Αμπέλι
- Τάσος Μπαρτζώκας: Νέα γενναία χρηματοδότηση για το αρδευτικό δίκτυο - νέο αγωγό της Μελίκης!