Επίσκεψη Λάκη Βασιλειάδη στη Λαϊκή Αγορά των Γιαννιτσών – Πληρωμή ΕΛΓΑ αύριο
- Αναρτήθηκε από τον Χρήστος Βοργιάδης
- Κατηγορία Πολιτική
Ο Βουλευτής Πέλλας της Νέας Δημοκρατίας βρέθηκα σήμερα στη Λαϊκή Αγορά των Γιαννιτσών, όπου είχε την ευκαιρία να ανταλλάξει ευχές και να συνομιλήσει με πολίτες και εμπόρους, αλλά και με παραγωγούς αγροτικών προϊόντων που, όπως σχολίασε, φέτος δοκιμάζονται από έναν συνδυασμό αρνητικών εξελίξεων.
Ο Λάκης Βασιλειάδης, αναφέρθηκε στην προγραμματισμένη για αύριο, 23 Δεκεμβρίου, πληρωμή του ΕΛΓΑ για όσους έχουν πάρει πορίσματα για ζημιά από παγετό 2022 αλλά και για τις ενστάσεις που δικαιώθηκαν από το 2021, τονίζοντας πως για μια ακόμα χρονιά ο ΕΛΓΑ πραγματοποιεί πληρωμές με συνέπεια, σε μία δόση στο 100% της αξίας των αποζημιώσεων, και όχι τμηματικά όπως γινόταν στο παρελθόν.
Τελευταία άρθρα από τον/την Χρήστος Βοργιάδης
- «Μείωση της ρύπανσης νερού από γεωργική δραστηριότητα» - Ανάρτηση οριστικού πίνακα αποτελεσμάτων
- Peugeot Motocycles: Νέο Django, Ένα σύμβολο γαλλικής φινέτσας
- Βέροια: 1ο Λογγά Party at River
- Γεωργικές προειδοποιήσεις για το Αμπέλι
- Τάσος Μπαρτζώκας: Νέα γενναία χρηματοδότηση για το αρδευτικό δίκτυο - νέο αγωγό της Μελίκης!