Κάλεσμα σε παράσταση διαμαρτυρία από τον Αγροτικό Σύλλογο Τυρνάβου
- Αναρτήθηκε από τον Χρήστος Βοργιάδης
- Κατηγορία Αγροτικά Νέα
Με αφορμη την Παγκόσμια ημέρα Νερου,καλούμε αύριο Τετάρτη 22/3/2023 και ωρα 1:30 το μεσημέρι όλους τους Συλλόγους και τους Μαζικους φορείς του Τυρναβου σε παράσταση διαμαρτυρίας μπροστά στα γραφεια της ΔΕΥΑΤ.
Ολοι μαζί ενώνουμε τις φωνές μας ενάντια στην ιδιωτικοποιηση του νερού απαιτώντας κατάργηση του νομοσχεδίου που το νερο από κοινωνικό αγαθό γίνεται εμπόρευμα με όλες τις αρνητικές συνέπειες που θα ακολουθήσουν στην ζωή μας.
Δηλώνουμε παράλληλα αύριο και με την παρουσία μας έμπρακτα την συμπαράσταση μας στον αγώνα που δίνουν οι εργαζόμενοι των ΔΕΥΑ σε όλη την χώρα για την υπεράσπιση των θέσεων εργασίας.
Τελευταία άρθρα από τον/την Χρήστος Βοργιάδης
- «Μείωση της ρύπανσης νερού από γεωργική δραστηριότητα» - Ανάρτηση οριστικού πίνακα αποτελεσμάτων
- Peugeot Motocycles: Νέο Django, Ένα σύμβολο γαλλικής φινέτσας
- Βέροια: 1ο Λογγά Party at River
- Γεωργικές προειδοποιήσεις για το Αμπέλι
- Τάσος Μπαρτζώκας: Νέα γενναία χρηματοδότηση για το αρδευτικό δίκτυο - νέο αγωγό της Μελίκης!